SCHMiDT frontalinis krautuvas ir teniso kortų įrengimas

Apie tai, kad SCHMiDT frontaliniai krautuvai su papildomai montuojamais priedais gali tapti nepamainomi pagalbininkai tiek ūkyje, tiek statybose jau esame rašę, o šiandien Jūsų dėmesiui norėtume pateikti dar vieną praktinį krautuvo ir jo priedų panaudojimo pavyzdį.

Nusprendus įsirengti teniso kortus arba kitokia aikštelę, pirmiausia, kaip ir formuojant statybų aikštelę, reikės nukasti viršutinį, derlingąjį žemės sluoksnį ir išlyginti vietą, kurioje planuojamas aikštelės įrengimas. Didesnius nelygumus galima išlyginti panaudojant vieną iš 22 papildomų įrenginių – kasimo ranką, kuri veikia panašiai kaip kaušas. Įvertinkite gruntą, su kuriuo dirbsite. Jeigu gruntas bus molingas ar klampus, tai viskas kas bus užpilta ant jo be tinkamo pagrindo, prasmegs žemyn, niekais paverčiant visus parengiamuosius darbus. Dirbant su tokio tipo gruntu reiktų pagalvoti apie stambesnį pradinį užpilą, tarkim tokį, kaip statybinis laužas ar stambi skalda.

Skaldą ir kitas birias medžiagas nesunkiai perpilsite naudodami kaušą, o tokias medžiagas kaip plytos, blokeliai ar šaligatvio trinkelės, kurios, paprastai, transportuojamos sukrautos ant palečių, iškelsite prie krautuvo vietoje kaušo prijungę paletines šakes. Pastarosios gali būti tiek paprastos, tiek ir hidraulinės. Įvertinkite ir tai, kad šių statybinių medžiagų nereikės nešioti rankomis arba vežioti karučiais, tad liks jėgų ir laiko kitiems darbams.

Tikėtina, kad jeigu nusprendėte savarankiškai įrengti aikštelę, preliminariai žinote kokiais sluoksniais ir kokiu kiekiu reikia užpilti kietą ir stambų gruntą, skaldą bei asfalto pagrindą. Paklojus asfaltą ar kitą viršutinę dangą, tvorą nesunkiai įrengsite panaudodami prikabinamą grąžtą stulpų duobėms ir betono maišyklę mišinio paruošimui. Beje, grąžtu greitai ir be vargo išgręšite skyles ne tik tvoros, bet ir teniso ar tinklinio tinklelio stulpams arba krepšinio lentų stovams. Atkreipkite dėmesį į tai, kad prikabinamą betono maišyklę galima sėkmingai naudoti ne ten, kur nėra elektros, kadangi visu procesu „pasirūpina“ SCHMiDT frontalinio krautuvo hidraulinės sistemos.

Klojant „darbinį“ asfaltbetonio ar skaldos sluoksnį nepamainomu pagalbininku taps daugiafunkcinis kaušas 4 – 1, nors galima naudoti ir standartinį, bazinėje sąrangoje esantį kaušą. Pastarasis puikiai tinka birių medžiagų pervežimui ar vėlesniam paviršiaus lyginimui, tačiau su daugiafunkciu šiuos darbus atlikti bus paprasčiau. Be to, su prasiveriančiu daugiafunkciu kaušu lengviau susemsite nedideles žemių, žvyro ar skaldos krūveles, tiksliau galėsite dozuoti ir išpilamus jų kiekius. Pravertas daugiafunkcinis kaušas bus patogesnis ir lyginant išbertas medžiagas bei formuojant aikštelės paviršių. Visus šiuos darbus atliksite tuo pačiu SCHMiDT krautuvu.

Beje, ir čia išvardintos toli gražu ne visos SCHMiDT galimybės, tad prie frontalinio krautuvo funkcionalumo klausimo dar grįšime. Laukite tęsinio.