SCHMIDT frontaliniai krautuvai ateina Į Lietuvos Rinką

SCHMIDT technika – ir dideliam, ir mažam

Skamba gal kiek lyriškai, bet pasigilinus, situacija yra būtent tokia. SCHMIDT frontaliniai ir šakiniai krautuvai yra tokie funkcionalūs, kad juos gali naudoti tiek privatūs, nedideli namų ūkiai, tiek didžiules teritorijas aptarnaujančios įmonės.

Visa SCHMIDT technika surenkama kaimyninėje Lenkijoje, Adamo Šmidto (Adam Schmidt) įmonėje. Neseniai Lietuvoje lankęsis Adamas Šmidtas mūsų šalies rinką įvertino kaip perspektyvią. Pasak A. Šmidto, lietuviai yra labai darbštūs ir ilgą laiką tik tinkamos technikos nebuvimas arba jos ir atsarginių dalių bei priedų brangumas tampa rimtesne kliūtimi norint plėsti verslą ar klientams siūlomų paslaugų sferą. Dabar, į Lietuvos rinką atėjus SCHMIDT, situacija turėtų keistis. Padalinius Čekijoje, Vokietijoje ir Švedijoje turinčios įmonės vadovo teigimu, lenkų gamybos mažoji žemės ūkio technika yra tokia pat patikima ir patvari, kaip Vakarų šalių analogai, tačiau kainuoja dvigubai – trigubai mažiau. Labai tikėtina, kad šį SCHMIDT privalumą mūsų tautiečiai netruks įvertinti.

Juolab, kad savo atstovybę SCHMIDT turi ir Lietuvoje. Čia šia technika prekiauja, priežiūrą atlieka ir atsarginėmis dalimis rūpinasi įmonė „Nika Service“.

„Nika Service“ vadovas Grantas Radickas atkreipė dėmesį į SCHMIDT frontalinių krautuvų universalumą. Atlikus rinkos tyrimus ir pabendravus su klientais bei įvertinus jų lūkesčius, rinkai buvo pasiūlyti trijų skirtingų kategorijų frontaliniai krautuvai, suskirstyti pagal kėlimo galią:

  1. Mažieji krautuvai, kurių keliamoji galia yra iki 1 200 kg. Jie puikiai tinka darbams uždarose patalpose arba tvarkingose erdvėse, nes, dėl konstrukcinių ypatybių, neturi tokio pravažumo kaip vidutinės ar didelės keliamosios galios technika. Kita vertus, toli gražu ne visi dirba sunkiomis sąlygomis ar sunkiai išvažiuojamose vietose, tad tikrai ne visada apsimoka pirkti didelės galios ir kiek brangiau kainuojančius krautuvus.
  2. Vidutinės klasės frontalinių krovininių krautuvų keliamoji galia yra nuo 1 500 iki 1 800 kg. Ši technika gali dirbti sunkesnėmis sąlygomis, nes turi padidintą pravažumą. Be to, prie keltuvo gali būti pajungtas bet kuris iš 19 galimų priedų, tad norint vasarą sukrauti šieno ritinius, o žiemą – valyti turimas teritorijas, nebereikia galvoti apie dviejų atskirų žemės ūkio technikos priemonių pirkimą. Visus darbus galima atlikti su tuo pačiu SCHMIDT keltuvu, sumontavus ant jo vieną ar kitą priedą.
  3. Trečiosios kategorijos frontalinių keltuvų  keliamoji galia siekia iki 2 500 kg. Jie skirti darbams ypač sunkiose sąlygose – statybose, karjeruose, miško priežiūrai ir pan. Šie keltuvai taip pat gali būti komplektuojami su 19 skirtingų priedų, tad, tarkim žiemos metu, baigus statybos darbus, jie taip pat gali būti naudojami teritorijų valymui ar sniego kasimui.

Atskirai reiktų paminėti šakinius krautuvus, skirtus darbui sandėliuose. Jie turi ekonomiškus ir ekologiškus dyzelinius variklius, yra manevringi ir lengvai valdomi, tad turėtų sudominti dirbančius logistikos ir sandėliavimo sferose.

Dar vienas šios technikos privalumas yra jos paprastume. G. Radicko teigimu, tiek frontaliniai tiek ir šakiniai krautuvai yra sukurti taip, kad juos galima aptarnauti jų „darbo vietoje“. „Nika service“ specialistai tiesiog atvyksta pas klientą ir vietoje atliekami visi einamieji priežiūros darbai. Taip taupomas ne tik kliento laikas, nes jam nebereikia vykti į servisą ir laukti eilėje, bet ir jo pinigai – savarankiškai judėti bendrojo naudojimo keliais keltuvai negali,  jų transportavimas, jeigu techninis aptarnavimas būtų vykdomas tik servise, kainuotų, o dabar visų šių išlaidų pavyksta išvengti.

Visiems keltuvas suteikiama metų garantija, kuriai pasibaigus klientas, jeigu tik turi įgūdžių ir noro, einamuosius priežiūros darbus išvis gali atlikti pats. Tokia schema buvo pasirinkta dėl vienos paprastos priežasties – SCHMIDT nori, kad klientai taptų draugais ir partneriais, o ne „per jėgą“ būtų „pririšti“ garantiniais įsipareigojimais ir privalomais techniniais aptarnavimais.

Būtent todėl visi norintys gali ne tik pasiskaityti apie šią, Lietuvos rinkoje dar palyginti naują, techniką bet ir atvykę į „Nika Service“, kur šiais keltuvais ne tik prekiaujama, bet jie ir eksploatuojami kasdieniuose darbuose, išbandyti juos praktiškai, nes net ir nedidelė praktika, kaip teisingai buvo kadais pastebėta, atstoja didelę teoriją.