SCHMiDT frontalinis krautuvas – nepamainomas pagalbininkas statybų aikštelėje

Planuojate statyti būstą, bet nežinote nuo ko pradėti? Spėliojate su kuo susidursite statybų metu ? Schmidt atstovai visada pasirengę Jums padėti ir patarti, kaip sutaupyti pinigų bei laiko.

Pradedant statybas įvertinkite būsto statybos vietą. Atkreipkite dėmesį į esamą gruntą ir planuojamą būsto aukštį vietos landšafto atžvilgiu. Prieš montuojant pamatus reiks nukasti sluoksnį velėnos, kol bus pasiektas žemės sluoksnis be augmenijos.

Atminkite - jeigu planuojamas būstas bus žemiau negu kaimyniniai sklypai, tai visas vanduo (tiek po lietaus, tiek tirpstant sniegui) kaupsis Jūsų sklype, nes vanduo visada suteka į žemiausią vietą. Manote, kad nieko baisaus, jeigu po lietaus dar gerą pusdienį prie pamatų nedžiūsta balos? Turime Jus nuvilti. Tai - rimta problema, nes šaldamas vanduo ardo betonines statinio konstrukcijas. Siekiant to išvengti, paruošus vietą pamatams, įvertinkite kokiam aukštyje stovės statomas būstas. Jeigu matote, kad jis bus per žemai, pakelkite pastatą statybų aikštelę užpylę atitinkamos frakcijos smėliu. Tokiu atveju namo pamatai niekada nemirks vandenyje, nes smėlis atliks drenažo funkciją ir visas į sklypą patenkantis vanduo keliaus gylin, kol sustos mažiau drenuojančiame grunte.

Tai pat nepamirškime formuojant aikštelę, ją suformuoti su nuolydžiu ir nukreipti perteklinį vandenį į tokią vietą, kur jis netrukdys nei darbams, nei grasins pamatas, nei kels rūpesčių ateityje.

Pamatams aikštelė paruošta, o statybines medžiagas atvežusiam transportui nėra kaip privažiuoti? Neįvertinote to, kad statant būstą statybų ir transportavimo technikai būtinas privažiavimas iki pat būsimo statinio? Nesijaudinkite. Paruošti privažiavimą yra taip pat paprasta, kaip ir aikštelę būsto statybai. Pravažiavimo vietoje nukasat pirmąjį žemės sluoksnį ir užpilate ją kietuoju gruntu. Tam gan dažnai naudojamas skaldytas statybinis laužas, kuriuo prekiauja specializuotos įmonės. Toks kelias tarnaus visą statybų laikotarpį ir juo galės naudotis tiek betoną vežanti maišyklė, tiek kranas, kelsiantis perdangas ir kitas statybines medžiagas, tiek smėlį ar kitas statybines medžiagas arčiau statybininkų darbo vietos transportuojantis sunkvežimis. Įvertinkite ir tai, kad visą reikiamą techniką ir medžiagas suvežus į statybų vietą, nebus gaištamas laikas papildomam jų kilnojimui iš vietos į vietą ir paruošiamiesiems darbams.

Pasibaigus statyboms turėsite beveik suformuotą kelią, kurį tereiks išgrysti Jūsų pasirinktu grindiniu.

Praktika rodo, kad tokie darbai kaip privažiavimo formavimas ar statybų aikštelės lyginimas, samdant specialią techniką, kainuoja nepigiai. Mes siūlome kitokią išeitį – įsigyti Schmidt frontalinį krautuvą ir atliekant vien landšafto formavimo darbus sutaupyti iki trečdalio krautuvo kainos. Taip pat reikia nepamiršti, kad statybos darbai aikštelės formavimu tik prasideda, o ateityje laukia ir daugiau užduočių, kurias bus galima atlikti naudojant krautuvą ir jam pritaikomus priedus. Bet apie tai mes šnekėsime kitame straipsnyje.